Штипка
Забавен портал...
Прелистување категорија

Рецепти

Рижото со морски плодови

Потребни намирници: 400 гр ориз 1 кг црни неотворени морски школки 1 главица кромид, ситно сецкан 1 лажица доматно пире 200 мл бело вино 60 гр…